اخبار
بانک اطلاعات انجمن

 

 

 

 

 

صفحات کارشناسان

 

 

 

 

 

 • مشارکت دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در همایش ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه
  همایش بین المللی « ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران به همت دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه، بهمن ماه ۱۳۹۷ همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. از جمله اهداف این همایش می‌توان به تبیین ظرفیت‌های نظری و عملی انقلاب اسلامی، تبیین و واکاری کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران، تبیین و تحلیل مواجهه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران با چالش‌های مختلف و آینده‌پژوهی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

 • اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی
  اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در مشهد مقدس آغاز شد. در این اجلاسیه سه روزه که در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود، روسای انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با گروه‌ها و اعضای هیئات علمی بنیاد به بحث و گفت و گو پیرامون زمینه‌ی همکاری‌های مشترک علمی و فرهنگی می‌پردازند. پیش تر از این، در اول ذی العقده همایش تخصصی سیره امام رضا (ع) «آموزه ها و کارکردها» با همکاری مشترک این دو نهاد علمی و دینی برگزار شده بود.

 • برگزاری همایش سیره امام رضا(ع)، «آموزه‌ها و کارکردها»
  همایش علمی سیره امام رضا (ع) «آموزه ها و کارکرد ها» به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی (نمایندگی قم) با مشارکت دبیرخانه انجمن های علمی حوزه و مراکز پژوهشی در صبح دیروز یکشنبه برگزار شد.

 • انجمن‎های علمی مبدأ گسترش علوم در حوزه‎های علمیه هستند
  اولین جلسه انجمن‎های علمی حوزه علمیه کرمان با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول هاجری مسوول دبیرخانه انجمن‎های علمی حوزه علمیه برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین هاجری در این جلسه در رابطه با انجمن‎های علمی حوزه علمیه گفت: انجمن‎های علمی مبداء و مبنای گسترش علوم در حوزه‎های علمیه هستند و این انجمن‎ها مرجعیت علمی را شکل می‎دهند.

اخبار سایت
از سوی انجمن‌کلام اسلامی حوزه‌ی علمیه(دفتر اصفهان) برگزار می‌شود:
برگزاری چهارمین مدرسه تابستانی کلام امامیه
شرکت‌کنندگان در این دوره با موضوعاتی چون «پیشینه مطالعات و جریان شناسی شیعه شناسان در غرب»، «مطالعات مستشرقان در حوزه حدیث شیعه»، «مطالعات مستشرقان در حوزه تفسیر شیعه»، «شیعه امامیه؛ باطن گرایی و گنوسی گری»، «پژوهش‌های کلامی تراثی جریان مادلونگ»، «روش شناسی مطالعات حدیثی و تاریخ کلام مستشرقان»، «مطالعات تراثی – کلامی اتان کلبرگ»، «بررسی و ارزیابی دیدگاه‌های مهم فان اس در مطالعات شیعه پژوهی»، «روش شناسی مطالعات تاریخ انگاره» و «روش شناسی و ارزیابی مطالعات جریان پرینستون» آشنا خواهند شد.
 ١٢:٥٦ - چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام و المسلمین رضا برنجکار در سومین دوره مدرسه کلامیه:
حتی اهل سنت هم متعقدند که اهل بیت در باب عدل مرجع هستند
حجت الاسلام و المسلمین رضا برنجکار، رییس انجمن کلام اسلامی حوزه در سومین مدرسه کلام امامیه که صبح روز دوشنبه ۵ شهرویور ۱۳۹۷ در هتل ولایت مشهد برگزار شد به تبیین موضوع «مرجعیت علمی اهل بیت علیهم السلام در شناخت خدا» پرداخت و گفت:مرجعیت علمی اهل بیت در اصل شناخت خداوند، یک مرجعیت تعبدی نیست بلکه ارشادی، تذکری و تنبیهی است. ادعا این است که اهل بیت علیهم السلام در شناخت خداوند مرجعیت دارند.
 ١٢:٣٩ - چهارشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب‏ اسلامی
مشارکت دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در همایش ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه
همایش بین المللی « ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران به همت دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه، بهمن ماه ۱۳۹۷ همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. از جمله اهداف این همایش می‌توان به تبیین ظرفیت‌های نظری و عملی انقلاب اسلامی، تبیین و واکاری کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران، تبیین و تحلیل مواجهه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران با چالش‌های مختلف و آینده‌پژوهی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.
 ١٩:٥١ - سه شنبه ٦ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو انجمن روان شناسی حوزه:
شیوه های تربیت فرزند باید بر اساس سبک زندگی دینی اصلاح شود
حجت الاسلام و المسلمین حمید مهدی زاده،عضو انجمن روان شناسی حوزه، با بیان این که مساله تربیت فرزند، از دیرباز جزو مباحث بسیار مهم و کلیدی در دین و مکتب ما بوده است، اظهار داشت: در دنیای کنونی با وجود توسعه و رشد عجیب تکنولوژی همچنان بحث تربیت فرزند به خصوص از نگاه دینی یک مساله بسیار مورد توجه و اهتمام است به طوری که بسیاری از اندیشمندان غربی نیز بر آن تاکید می کنند.
 ١٣:٠٦ - پنج شنبه ١ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور تنی چند از اساتید برجسته حوزه‌های علیمه برگزار شد:
اولین جلسه شورای راهبردی نظریه‌پردازی و گفتمان سازی در عرصه علوم انسانی
باید در حوزه شورایی تشکیل شود که در تولید علوم انسانی اسلامی فکر کرده، راهبرد بنویسد و بتواند هم‌افزایی و هماهنگی ایجاد کند. یک بخش از وظایف این شورا به طور قطع وضعیت‌شناسی و تحلیل وضعیت موجود است. بعد از انتشار گزارش وضعیت حتماً دیگران نیز ما را تحلیل خواهند کرد. بخشی دیگر از وظایف گفتمان‌سازی است. گفتمان‌سازی نیز شکل نمی‌گیرد مگر با نقد و بررسی نظریات در محیط دانش.
 ٢٣:٣٥ - پنج شنبه ١١ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور رییس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد:
اولین جلسه شورای راهبردی موسوعه‌های تخصصی آیات و روایات
اولين جلسه ستاد شوراي راهبردي موسوعه‌­هاي تخصص آيات و روايات در تاريخ سوم مرداد با حضور آيت الله اعرافي رئيس محترم حوزه‌هاي علميه و در دفتر ايشان برگزار گرديد. در اين جلسه که به رياست ایشان و با حضور اعضاء محترم ستاد برگزار شد مسائل مهم پيرامون اين ستاد مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
 ٢٣:١٢ - سه شنبه ٩ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
توسط اساتید دوره مقدماتی تربیت مربی مدیریت رسانه مطرح شد:
در ایران ۲۳میلیون نفر روزانه حداقل ۳ ساعت وقت خود را صرف بازی‌های کامپیوتری می‌کند
در بسیاری از کشورهای قبل از حرف زدن یا راه رفتن، کودکان کار کردن با موبایل را یاد می‌گیرند. فرزندان ما با گوشی‌های جدید تبدیل به غارنشین‌های مدرن شده‌اند. با این نوع توسعه فضای مجازی همه نوع فعالیتی انجام می‌شود غیر از فعالیت علمی. بر اساس آمار ۹۹.۲ درصد از حجم اینترنت مصرفی ایران در سه بخش فیلم، سرگرمی و موسیقی و مرور اخبار است و فقط ۰.۸ درصد باقی مانده در فعالیت‌های علمی مصرف می‌شود.
 ١٢:٥٥ - يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با توجه به نزدیکی موسم پیاده‌روی اربعین بررسی شد
همکاری انجمن‌های علمی و ستاد مرکزی اربعین حسینی
در جلسه با حضور حجت‌الاسلام والمسلیمن حمید احمدی رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی و حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری دبیر انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه برگزار شد، شیوه‌ها و عرصه‌های همکاری و تعامل این دو نهاد بیان گردید. حاضرین ضمن تبیین ظرفیت عظیم و بی‌بدیل راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی به ویژگی‌های منحصر به فرد این حرکت و ظرفیت‌های فعالیت در این فرصت پرداختند.
 ١٦:٢١ - سه شنبه ٢ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشت اساتید عضو انجمن اقتصاد اسلامی با آیت‌الله دری نجف آبادی مطرح شد
اشتباهات اجرایی سیاست‌های بانک مرکزی در پیش‌فروش سکه و ارز
اساتید عضو انجمن اقتصاد اسلامی در نشستی با آیت الله دری نجف آبادی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک درباره مسائل جاری اقتصاد کشور به گفتگو پرداختند. آیت الله دری نجف آبادی در تحلیلی از وضع اقتصادی کشور به اشتباهات اجرایی در سیاست‌های بانک مرکزی در فروش سکه و ارز و ایرادات نظام بانکی پرداخت و به ضرورت اصلاح آن تاکید کردند.
 ١٤:٣٥ - دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه
نشست علمی با محوریت ارز
به همت انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه نشستی علمی با محویت ارز با حضور اساتید علم اقتصاد حوزه علمیه و جناب آیت الله دُری نجف آبادی برگزار می‌شود. این نشست که دبیری علمی آن به عهدة حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمدجواد محقق‌نیا، رییس انجمن اقتصاد اسلامی خواهد بود، امروز ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۹ الی ۲۱ و با ارائه جناب آیت الله دُری نجف آبادی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در سالن همایش های دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه برگزار می‌شود.
 ١١:٥٩ - يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کرسی آزاد اندیشی
اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی
دوره تخصصی تربیت مربی مدیریت رسانه
عقل و وحی ملازم یکدیگرند
تشکیل دبیرخانه مشترک انجمن‌های علمی حوزه و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس
برگزاری همایش سیره امام رضا(ع)، «آموزه‌ها و کارکردها»
حوزه برای نقش ‌آفرینی در جهان نیازمند معرفی آثار است
پیش کرسی نظریه پردازی آسیب شناسی یکسان انگاری منطق فقه و حقوق
انجمن‎های علمی مبدأ گسترش علوم در حوزه‎های علمیه هستند
آسیب شناسی یکسان انگاری منطق فقه و منطق حقوق
همايش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی»
برگزاری نشست خبری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها»
اطلاعیه همایش علمی سیره امام رضا (ع)
برگزاری مجمع عمومی انجمن تاریخ
ارتباط موثر متقابل انجمن‌های علمی حوزه و پژوهشگاه رويان
دوازدهمین مجمع عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه برگزار می شود
معاون انجمن دائوئیسم چین با رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن کلام اسلامی حوزه دیدار و گفتگو کرد
فعالیت 19 انجمن علمی با 5 هزار عضو در حوزه علمیه قم
اطلاعیه پذیرش سال تحصیلی 98-97
انجمن کلام اسلامی حوزه: فصلنامه
جستجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]