اخبار
بانک اطلاعات انجمن

 

 

 

 

 

صفحات کارشناسان

 

 

 

 

 

 • اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی
  اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در مشهد مقدس آغاز شد. در این اجلاسیه سه روزه که در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود، روسای انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با گروه‌ها و اعضای هیئات علمی بنیاد به بحث و گفت و گو پیرامون زمینه‌ی همکاری‌های مشترک علمی و فرهنگی می‌پردازند. پیش تر از این، در اول ذی العقده همایش تخصصی سیره امام رضا (ع) «آموزه ها و کارکردها» با همکاری مشترک این دو نهاد علمی و دینی برگزار شده بود.

 • برگزاری همایش سیره امام رضا(ع)، «آموزه‌ها و کارکردها»
  همایش علمی سیره امام رضا (ع) «آموزه ها و کارکرد ها» به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی (نمایندگی قم) با مشارکت دبیرخانه انجمن های علمی حوزه و مراکز پژوهشی در صبح دیروز یکشنبه برگزار شد.

 • انجمن‎های علمی مبدأ گسترش علوم در حوزه‎های علمیه هستند
  اولین جلسه انجمن‎های علمی حوزه علمیه کرمان با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول هاجری مسوول دبیرخانه انجمن‎های علمی حوزه علمیه برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین هاجری در این جلسه در رابطه با انجمن‎های علمی حوزه علمیه گفت: انجمن‎های علمی مبداء و مبنای گسترش علوم در حوزه‎های علمیه هستند و این انجمن‎ها مرجعیت علمی را شکل می‎دهند.

 • برگزاری نشست خبری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها»
  حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری ظهر دیروز در نشست خبری همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در سالن جلسات دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با اشاره به اهداف برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: این همایش رویکرد علمی دارد و یک همایش فرهنگی و ترویجی نیست و انجمن‌های علمی حوزه در بخش علمی همایش مشارکت زیادی داشته اند.

اخبار سایت
با حضور تنی چند از اساتید برجسته حوزه‌های علیمه برگزار شد:
اولین جلسه شورای راهبردی نظریه‌پردازی و گفتمان سازی در عرصه علوم انسانی
باید در حوزه شورایی تشکیل شود که در تولید علوم انسانی اسلامی فکر کرده، راهبرد بنویسد و بتواند هم‌افزایی و هماهنگی ایجاد کند. یک بخش از وظایف این شورا به طور قطع وضعیت‌شناسی و تحلیل وضعیت موجود است. بعد از انتشار گزارش وضعیت حتماً دیگران نیز ما را تحلیل خواهند کرد. بخشی دیگر از وظایف گفتمان‌سازی است. گفتمان‌سازی نیز شکل نمی‌گیرد مگر با نقد و بررسی نظریات در محیط دانش.
 ٢٣:٣٥ - پنج شنبه ١١ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور رییس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد:
اولین جلسه شورای راهبردی موسوعه‌های تخصصی آیات و روایات
اولين جلسه ستاد شوراي راهبردي موسوعه‌­هاي تخصص آيات و روايات در تاريخ سوم مرداد با حضور آيت الله اعرافي رئيس محترم حوزه‌هاي علميه و در دفتر ايشان برگزار گرديد. در اين جلسه که به رياست ایشان و با حضور اعضاء محترم ستاد برگزار شد مسائل مهم پيرامون اين ستاد مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
 ٢٣:١٢ - سه شنبه ٩ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
توسط اساتید دوره مقدماتی تربیت مربی مدیریت رسانه مطرح شد:
در ایران ۲۳میلیون نفر روزانه حداقل ۳ ساعت وقت خود را صرف بازی‌های کامپیوتری می‌کند
در بسیاری از کشورهای قبل از حرف زدن یا راه رفتن، کودکان کار کردن با موبایل را یاد می‌گیرند. فرزندان ما با گوشی‌های جدید تبدیل به غارنشین‌های مدرن شده‌اند. با این نوع توسعه فضای مجازی همه نوع فعالیتی انجام می‌شود غیر از فعالیت علمی. بر اساس آمار ۹۹.۲ درصد از حجم اینترنت مصرفی ایران در سه بخش فیلم، سرگرمی و موسیقی و مرور اخبار است و فقط ۰.۸ درصد باقی مانده در فعالیت‌های علمی مصرف می‌شود.
 ١٢:٥٥ - يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با توجه به نزدیکی موسم پیاده‌روی اربعین بررسی شد
همکاری انجمن‌های علمی و ستاد مرکزی اربعین حسینی
در جلسه با حضور حجت‌الاسلام والمسلیمن حمید احمدی رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی و حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری دبیر انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه برگزار شد، شیوه‌ها و عرصه‌های همکاری و تعامل این دو نهاد بیان گردید. حاضرین ضمن تبیین ظرفیت عظیم و بی‌بدیل راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی به ویژگی‌های منحصر به فرد این حرکت و ظرفیت‌های فعالیت در این فرصت پرداختند.
 ١٦:٢١ - سه شنبه ٢ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشت اساتید عضو انجمن اقتصاد اسلامی با آیت‌الله دری نجف آبادی مطرح شد
اشتباهات اجرایی سیاست‌های بانک مرکزی در پیش‌فروش سکه و ارز
اساتید عضو انجمن اقتصاد اسلامی در نشستی با آیت الله دری نجف آبادی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک درباره مسائل جاری اقتصاد کشور به گفتگو پرداختند. آیت الله دری نجف آبادی در تحلیلی از وضع اقتصادی کشور به اشتباهات اجرایی در سیاست‌های بانک مرکزی در فروش سکه و ارز و ایرادات نظام بانکی پرداخت و به ضرورت اصلاح آن تاکید کردند.
 ١٤:٣٥ - دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه
نشست علمی با محوریت ارز
به همت انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه نشستی علمی با محویت ارز با حضور اساتید علم اقتصاد حوزه علمیه و جناب آیت الله دُری نجف آبادی برگزار می‌شود. این نشست که دبیری علمی آن به عهدة حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمدجواد محقق‌نیا، رییس انجمن اقتصاد اسلامی خواهد بود، امروز ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۹ الی ۲۱ و با ارائه جناب آیت الله دُری نجف آبادی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در سالن همایش های دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه برگزار می‌شود.
 ١١:٥٩ - يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت انجمن‌های «ارتباطات و تبلیغ» و «مطالعات سیاسی»:
برگزاری کرسی آزاد اندیشی
به همت انجمن‌های «ارتباطات و تبلیغ» و «مطالعات سیاسی» و با حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی، کرسی علمی-ترویجی با موضوع «تحلیل جامعه‌شناختی چالش‌های فرآیند برساخت مسائل اجتماعی در سازمان‌های مردم‌نهاد» برگزار خواهد شد. این کرسی علمی-ترویجی که دبیری علمی آن به عهده‌ی دکتر علی‌رضا زهیری خواهد بود، در روز پنج‌شنبه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷ و با ارائه دکتر بهنام لطفی برگزار می‌شود. دکتر رضا عیسی‌نیا و کمال اکبری نیز ناقدین این جلسه هستند.
 ١٥:٥٠ - چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
همزمان با دهه کرامت،
اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی
اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در مشهد مقدس آغاز شد. در این اجلاسیه سه روزه که در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود، روسای انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با گروه‌ها و اعضای هیئات علمی بنیاد به بحث و گفت و گو پیرامون زمینه‌ی همکاری‌های مشترک علمی و فرهنگی می‌پردازند. پیش تر از این، در اول ذی العقده همایش تخصصی سیره امام رضا (ع) «آموزه ها و کارکردها» با همکاری مشترک این دو نهاد علمی و دینی برگزار شده بود.
 ١٠:٥١ - چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
توسط انجمن ارتباطات و تبلیغ برگزار خواهد شد
دوره تخصصی تربیت مربی مدیریت رسانه
دوره تخصصی تربیت مربی مدیریت رسانه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برابر با سوم و چهارم مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶ الی ۲۰ برگزار خواهد شد. به گفته دبیر انجمن ارتباطات و رسانه در این دوره ی دو روزه که با سرفصل‌هاییتحت عنوان «راهکارهای مدیریت رسانه فرد محور، راهکارهای مدیریت رسانه در خانواده و راهکارهای مدیریت اجتماعی فضای» و با حضور اساتید برجسته سواد رسانه‌ای برگزار خواهد شد. این مباحث توسط استاد روح الله مومن نسب، استاد محمد فروهر، استاد محمد کهنوج و دکتر کمال اکبری ارائه می‌شود.
 ٢٠:٤٩ - سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس پنجمین دوره انجمن کلام اسلامی:
عقل و وحی ملازم یکدیگرند
حجت الاسلام رضا برنجکار ظهر یکشنبه در همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه ها و کارکردها که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد در پنل قرآنی کلامی، با بیان اینکه ما منابع دین را سه دسته می دانیم گفت: یکی از آن منابع، عقل است و آن را کاشف هم می دانیم علاوه بر آن این که گفته شد فضای عقل و وحی جدا است ما معتقدیم تفکیکی وجود ندارد بین عقل و وحی بلکه هرجایی وحی ورود کند عقل نیز حضور دارد.هرجا که عقل ورود می کند وحی هم می تواند ورود کند و بالعکس اما نحوه ورودها در حوزه های مختلف متفاوت است.
 ١٨:٤٥ - سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تشکیل دبیرخانه مشترک انجمن‌های علمی حوزه و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس
برگزاری همایش سیره امام رضا(ع)، «آموزه‌ها و کارکردها»
حوزه برای نقش ‌آفرینی در جهان نیازمند معرفی آثار است
پیش کرسی نظریه پردازی آسیب شناسی یکسان انگاری منطق فقه و حقوق
انجمن‎های علمی مبدأ گسترش علوم در حوزه‎های علمیه هستند
آسیب شناسی یکسان انگاری منطق فقه و منطق حقوق
همايش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی»
برگزاری نشست خبری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها»
اطلاعیه همایش علمی سیره امام رضا (ع)
برگزاری مجمع عمومی انجمن تاریخ
ارتباط موثر متقابل انجمن‌های علمی حوزه و پژوهشگاه رويان
دوازدهمین مجمع عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه برگزار می شود
معاون انجمن دائوئیسم چین با رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن کلام اسلامی حوزه دیدار و گفتگو کرد
فعالیت 19 انجمن علمی با 5 هزار عضو در حوزه علمیه قم
اطلاعیه پذیرش سال تحصیلی 98-97
انجمن کلام اسلامی حوزه: فصلنامه
انجمن حدیث حوزه ، انتخابات هیات مدیره:
انجمن فقه و حقوق، کرسی امکان سنجی مال انگاری
انجمن فقه و حقوق ، نشست علمی بازخوانی فقه سنتی
انجمن فقه و حقوق اسلامی، نشست بازخوانی فقه سنتی :
جستجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]