اخبار
بانک اطلاعات انجمن

 

 

 

 

 

صفحات کارشناسان

 

 

 

 

 

 • اعلام آمادگی و لبیک انجمن‌های علمی حوزه به فراخوان مقام معظم رهبری
  در پی فراخوان مقام معظم رهبری به بررسی الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت، انجمن‌های علمی حوزه با حدود پنج هزار عضو وابسته و پیوسته در سراسر کشور و در لبیک عملی به این فراخوان؛ آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری مشترک و هدفمند با مرکز الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت در بررسی و نقد علمی و روشمند الگوی پایه و تصحیح و تکمیل آن اعلام می‌دارد.

 • سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در قم برگزار شد
  سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی و ششمین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه در دارالقرآن علامه طباطبایی و با حضور حضرت آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله نورمفیدی عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، حجت الاسلام و المسلمین واعظ موسوی رئیس انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه، اعضای انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه و طلاب و روحانیون برگزار شد.

 • نشست رونمایی، معرفی و نقد کتاب تورات، انجیل و قرآن برگزار شد
  به همت انجمن ترجمه و زبان های خارجه حوزه علمیه قم، نشست رونمایی، معرفی و نقد کتاب تورات، انجیل و قرآن با حضور مؤلف کتاب، جناب پروفسور آنتوی وِسِلز و با حضور ناقدین محترم، حج الاسلام دکتر رضا برنجکار، دکتر محمد علی رضایی اصفهانی، دکتر حبیب رضا ارزانی و دکتر فاطمه توفیقی در روز یکشنبه مورخ 1397/07/15 برگزار شد.

 • مشارکت دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در همایش ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه
  همایش بین المللی « ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران به همت دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه، بهمن ماه ۱۳۹۷ همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. از جمله اهداف این همایش می‌توان به تبیین ظرفیت‌های نظری و عملی انقلاب اسلامی، تبیین و واکاری کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران، تبیین و تحلیل مواجهه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران با چالش‌های مختلف و آینده‌پژوهی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

 • اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی
  اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در مشهد مقدس آغاز شد. در این اجلاسیه سه روزه که در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود، روسای انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با گروه‌ها و اعضای هیئات علمی بنیاد به بحث و گفت و گو پیرامون زمینه‌ی همکاری‌های مشترک علمی و فرهنگی می‌پردازند. پیش تر از این، در اول ذی العقده همایش تخصصی سیره امام رضا (ع) «آموزه ها و کارکردها» با همکاری مشترک این دو نهاد علمی و دینی برگزار شده بود.

اخبار سایت
گروه مدیریت اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری انجمن مدیریت اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می کند:
کرسی علمی – ترویجی بررسی تطبیقی عمل ارادی در چهار رویکرد عاملیت گرایی، ساختار گرایی، تلفیق و ترکیب؛ پیش در آمدی بر طرح نظریه سازمان نوین
گروه مدیریت اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری انجمن مدیریت اسلامی حوزه علمیه قم، کرسی علمی – ترویجی بررسی تطبیقی عمل ارادی در چهار رویکرد عاملیت گرایی، ساختار گرایی، تلفیق و ترکیب؛ پیش در آمدی بر طرح نظریه سازمان نوین برگزار می‎کنند.
 ٠٩:٥٧ - سه شنبه ٢٥ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری پیش نشست همایش بین المللی عدالت و اخلاق
به همت انجمن های علمی مطالعات سیاسی و ارتباطات و تبلیغات حوزه و با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)، پیش نشست همایش بین المللی عدالت و اخلاق با موضوع عدالت و اخلاق در اندیشه سیاسی اسلام، برگزار می گردد.
 ١٠:٤٤ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری نشست سند الگوی اسلامی –ایرانی پیشرفت
نشست سند الگوی اسلامی –ایرانی پیشرفت با همت انجمن های مطالعات سیاسی، ارتباطات و تبلیغ و مطالعات اجتماعی حوزه و با همکاری اندیشکده های مبانی فقه و عدالت برگزار می شود.
 ١٣:٤٨ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با همکاری انجمن علمی قرآن و حدیث در دانشگاه تهران برگزار می شود؛
دوره جمع بندی صرف و نحو عربی کنکور
با همکاری مشترک انجمن علمی قرآن و حدیث و دانشگاه تهران دوره جمع بندی صرف و نحو عربی کنکور برگزار می گردد. این دوره که ویژه داوطلبان کنکور کارشناسی حفاظ، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های الهیات، ادبیات عرب و ادبیات فارسی می باشد، از 18 دی ماه شروع شده و جلسات هر سه شنبه از ساعت 12 الی 16 در دانشکده الهیات دانشگاه تهران واقع در تقاطع خیابان مفتح و مطهری، برگزار می گردد.
 ٠٧:٤٤ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
فراخوان عضو گیری انجمن کلام اسلامی حوزه
انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه، به صورت وابسته و پیوسته عضو می پذیرد. علاقمند به ثبت نام می توانند به آدرس بلوار جمهوری کوچه 2، فرعی اول دست چپ، ساختمان دبیرخانه انجمن های علمی حوزه، طبقه سوم مراجعه نمایند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 02532928546 در تماس باشند.
 ٠٩:٢٨ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه و مشارکت برخی نهاد های دیگر برگزار شد؛
دوره آموزشی فشرده تربیت مربی سواد رسانه‌ای
به همت انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه و مشارکت برخی نهاد های دیگر، دوره آموزشی فشرده تربیت مربی سواد رسانه‌ای در ساختمان دبیرخانه انجمن های علمی برگزار شد.
 ٠٨:٠٧ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه خبر داد؛
پنجمین جلسه عادی مجمع عمومی و سومین دوره انتخابات هیات مدیره و بازرسان برگزار می گردد
انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه از برگزاری پنجمین جلسه عادی مجمع عمومی و سومین دوره انتخابات هیات مدیره و بازرسان این انجمن، در روز پنجشنبه 25 بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشاء، در سالن همایش ساختمان دبیرخانه انجمن های علمی خبر داد.
 ١٣:١٠ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت انجمن مطالعات اجتماعی حوزه برگزار شد؛
حلقه فقه اجتماعي
جلسه حلقه فقه اجتماعي روز شنبه 8 و یکشنبه 9 دیماه با حضور اعضاء حلقه در ساختمان دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار شد. در جلسه روز شنبه 8 دیماه، اعضاء به بحث و بررسي در موضوع کارگزاران پرداخته و نظرات خود را ارائه دادند. همچنین در جلسه روز یکشنبه 9 دیماه نيز به بررسي چگونگي تفسير اجتماعي پرداخته شد و جناب آقاي دکتر محمدي مدير حلقه به بررسي پايان نامه دکتر صادق گلستاني که در مورد روش شناسي تفسير اجتماعي است پرداختند و اعضا درباره آن نظرات خود را ارائه دادند.
 ١٢:٥٠ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری جلسه خارج کلام حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا برنجکار
جلسه خارج کلام حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا برنجکار امروز شنبه 8 دی ماه ساعت 16 در ساختمان دبیرخانه انجمن های علمی واقع در خیابان جمهوری کوچه 2، فرعی اول سمت چپ برگزار می گردد.
 ١٤:١٠ - شنبه ٨ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت انجمن مطالعات اجتماعی حوزه برگزار گردید؛
جلسه هم انديشي حلقه فقه اجتماعي
جلسه هم انديشي حلقه فقه اجتماعي با حضور دبير دبيرخانه فقه معاصر جناب حجت الاسلام صبوري و اعضاي حلقه انجمن روز شنبه 1 دي ماه در سالن کنفرانس ساختمان انجمن هاي علمي حوزه برگزار گرديد.
 ١٣:٣٢ - شنبه ٨ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست علمی روش شناسی مطالعات معنوی با تکیه بر آموزه های قرآنی
کلاس آمادگی آزمون تافل برگزار می گردد
اعلام فراخوان عضوگیری انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه علمیه
همایش ملی «فقه و تربیت»
آغاز همکاری‌های مشترک انجمن‌های علمی حوزه و حج و زیارت
نسل جدید را با سیره و کلام نورانی امام صادق(ع) آشنا کنیم
چهارمین پیش نشست همایش ملی فلسفه کلام برگزار شد
نشست علمی روش‌شناسی علم کلام برگزار شد
نشست علمی ویژگی های پژوهشی نرم افزار درایة النور برگزار شد
نشست نقدکتاب اخلاق حرفه ای باحضورمؤلف کتاب برگزار شد
حلقه قرآن و علوم اجتماعي برگزار شد
برگزاری جلسه هیئت مدیره انجمن روانشناسی اسلامی
نشست علمی فقه و نظام سازی در تعلیم و تربیت
نشست علمی «حدیث‌پژوهی؛ چرایی، چگونگی و کاستی‌ها» برگزار شد
نشست «اهمیت استثنا در تاریخ شفاهی حوزه علمیه» برگزار شد
برگزاری جلسه هيئت مديره انجمن علمي مطالعات اجتماعي
چهارمین مجمع عمومی انجمن ترجمه و زبان‌های خارجی برگزار می شود
معرفی روشمند آثار منتخب حوزه در عرصه علوم انسانی اسلامی در هفته پژوهش
انجمن های علمی حوزه و پژوهشگاه رویان همکار می شوند
پیش‌شماره دور جدید خبرنامه انجمن منتشر شد + دانلود
جستجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]