اخبار
اخبار > ارتباط موثر متقابل انجمن‌های علمی حوزه و پژوهشگاه رويان


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر انجمن‌های علمی و قطب های حوزه علمیه

ارتباط موثر متقابل انجمن‌های علمی حوزه و پژوهشگاه رويان

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه، جلسه مشترکی میان مسؤولان پژوهشگاه رویان و انجمن‌های علمی حوزه در روز یکشنبه مورخ 29 فروردین 1397  با هدف پایه‌ریزی و گسترش همکاری‌های مشترک برگزار شد. در این جلسه مشترک حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری، دبیر انجمن‌های علمی حوزه با تاکید بر تقویت راه‌های تعامل حوزه و دانشگاه و لزوم ارتباط انجمن‌های علمی حوزه با مؤسسات پژوهشی کشور افزودند انجمن‌های علمی حوزه می‌توانند پاسخگوی مسائل اخلاقی و فقهی و حقوقی در روند تحقیقات و مطالعات پژوهشگاه رویان باشند.

همچنین ایشان در راستای آشنایی نخبگان حوزوی از دستاوردهای علمی کشور افزودند: گزارش دستاوردهای علمی کشور و پیشرفت روزافزون آنها می‌تواند نقش مهمی در درک عمیق نخبگان حوزوی از جایگاه ایران در عرصه علمی جهان، ایفاء کند. به همین جهت، پایه‌ریزی و برگزاری جلسات مشترک به منظور تبادل آخرین اطلاعات و دستاوردهای علمی و هم‌افزایی‌ها و همکاری‌های مشترک ضرورت دارد.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه،  به منظور حمایت از پیشبرد طرح‌های علمی کشور، پیشنهاد کرد که پژوهشگاه رویان کلان‌پروژه‌های خود را که نیازمند حمایت مادی خیرین کشور می‌باشد تدوین کرده و به دبیرخانه ارسال نموده تا در اسرع وقت، در کتاب «موقوفه‌های علمی کشور» انتشار یابد. این کتاب به منظور آشنایی واقفان خیراندیش از طرح‌های مهم کشوری است تا در صورت تمایل، تحت عنوان وقف، در این امور سرمایه گذاری نمایند.

در ادامه این نشست، دکتر شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان، از طرح‌های پیشنهادی استقبال نموده و خواستار پیگیری متقابل جلسات به منظور پیشبرد طرح ها شده و افزودند: پاسخگویی به نیازهای دینی و معرفتی پژوهشگاه و حمایت مالی و تهیه امکانات لازم برای پیشبرد طرح‌های نوین علمی، امری لازم و ضروری است. کوتاهی در این زمینه از عوامل اصلی کوچ نخبگان علمی از کشور است. به همین منظور بایسته است طرح‌هایی برای جذب حمایت مالی خیرین علمی و فرهنگی از طرح‌های کلان کشور تدوین شود. این امر نیازمند هم‌یاری و همراهی مدیران و نخبگان و مبلغان حوزه‌های علمیه سراسر کشور است.

همچنین در این دیدار جناب آقای آشری کارشناس اداره اوقاف، به ارائه طرح اوراق وقف در حمایت از طرح‌های کلان پژوهشگاه رویان پرداخت که می‌تواند زمینه‌ای برای جذب حمایت مالی عموم مردم و خیرین علمی کشور باشد.

دکتر وثوق معاون اداری و مالی پژوهشگاه رویان ضمن استقبال از برنامه‌های مطرح شده بر عزم جدی پژوهشگاه برای پیگیری این برنامه‌ها تأکید کرده و افزودند: در تفاهمات و همکاری‌های مشترک جدید باید اموری که مانع تحقق همکاری‌ها و تفاهمات پیشین شده، شناسایی و تدبر و مدیریت شود.

 

همچنین دکتر مرقانی مدیر گروه اخلاق پژوهشگاه رویان بر لزوم همکاری‌های متقابل انجمن‌های علمی حوزه و پژوهشگاه رویان تأکید نموده و خواستار پیگیری‌های لازم برای برگزاری جلسات مشترک علمی شدند.


١٣:٣٧ - يکشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٩٩٦٨٣    /    تعداد نمایش : ١٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج