بازتاب

‍پایگاه مطالعاتی کلام امامیه: صوت میزگرد سومسن مدرسه تابستانی کلام امامیه

شبکه معالم: با همکاری انجمن علمی کلام سومین مدرسه تابستان کلام برگزار شد 

خبرگزاری حوزه: اینترنت باید سالم، امن، سریع و ارزان باشد

خبرگزاری حوزه: رابطه بین مردم و حاکمیت تحت تاثیر رسانه ها است

خبرگزاری حوزه: تصاویر دومین روز دوره مقدماتی تربیت مربی مدیریت رسانه

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: برگزاری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها» در قم

طلیعه: سیاست‌های ارزی و پولی کشور متناقض است

مهرنیوز: کرسی تحلیل جامعه‌شناختی چالش‌های فرآیند بر ساخت مسائل اجتماعی

بنیاد پژوهش‌های اسلامی: گزارش تصویری همایش علمی سیرۀ امام رضا (ع)

شفقنا: سیره پژوهی بین حوزویان به دغدغه تبدیل نشده است

خبرگزاری حوزه: تشکیل دبیرخانه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

ایکنا: برگزاری همایش «سیره امام رضا(ع)؛ آموزه‌ها و کارکردها»

شبکه معالم:  کرسی های نظریه پردازی علوم اسلامی در مشهد برگزار خواهد شد

تسنیم:  ‌همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در قم برگزار می‌شود‌

مهر: همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها» برگزار می شود

ایکنا: برپایی همایش مسئولان انجمن‌های علمی با بنیاد پژوهش‌های رضوی

انجمن‌ها
انجمن ادیان و مذاهب اسلامی
انجمن اصول فقه حوزه
 
انجمن اقتصاد اسلامي حوزه علميه
 
انجمن اقتصاد اسلامي حوزه علميه
 
انجمن تعليم و تربيت اسلامي
 
انجمن تعليم و تربيت اسلامي
 
 انجمن روان‌شناسی اسلامی
 
انجمن فقه و حقوق اسلامي
 
انجمن فقه و حقوق اسلامي
 
انجمن قلم حوزه
 
انجمن كلام اسلامي
 
انجمن مديريت
 
انجمن مطالعات اجتماعي
 
انجمن مطالعات سياسي
 
انجمن معرفت‌شناسي
 
انجمن مهدويت
 
انجمن تبلیغ و ارتباطات دینی
 
انجمن ترجمه و زبان های خارجی
 
انجمن اخلاق اسلامی
 
اخبار > ارتباط موثر متقابل انجمن‌های علمی حوزه و پژوهشگاه رويان


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر انجمن‌های علمی و قطب های حوزه علمیه

ارتباط موثر متقابل انجمن‌های علمی حوزه و پژوهشگاه رويان

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه، جلسه مشترکی میان مسؤولان پژوهشگاه رویان و انجمن‌های علمی حوزه در روز یکشنبه مورخ 29 فروردین 1397  با هدف پایه‌ریزی و گسترش همکاری‌های مشترک برگزار شد. در این جلسه مشترک حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری، دبیر انجمن‌های علمی حوزه با تاکید بر تقویت راه‌های تعامل حوزه و دانشگاه و لزوم ارتباط انجمن‌های علمی حوزه با مؤسسات پژوهشی کشور افزودند انجمن‌های علمی حوزه می‌توانند پاسخگوی مسائل اخلاقی و فقهی و حقوقی در روند تحقیقات و مطالعات پژوهشگاه رویان باشند.

همچنین ایشان در راستای آشنایی نخبگان حوزوی از دستاوردهای علمی کشور افزودند: گزارش دستاوردهای علمی کشور و پیشرفت روزافزون آنها می‌تواند نقش مهمی در درک عمیق نخبگان حوزوی از جایگاه ایران در عرصه علمی جهان، ایفاء کند. به همین جهت، پایه‌ریزی و برگزاری جلسات مشترک به منظور تبادل آخرین اطلاعات و دستاوردهای علمی و هم‌افزایی‌ها و همکاری‌های مشترک ضرورت دارد.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه،  به منظور حمایت از پیشبرد طرح‌های علمی کشور، پیشنهاد کرد که پژوهشگاه رویان کلان‌پروژه‌های خود را که نیازمند حمایت مادی خیرین کشور می‌باشد تدوین کرده و به دبیرخانه ارسال نموده تا در اسرع وقت، در کتاب «موقوفه‌های علمی کشور» انتشار یابد. این کتاب به منظور آشنایی واقفان خیراندیش از طرح‌های مهم کشوری است تا در صورت تمایل، تحت عنوان وقف، در این امور سرمایه گذاری نمایند.

در ادامه این نشست، دکتر شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان، از طرح‌های پیشنهادی استقبال نموده و خواستار پیگیری متقابل جلسات به منظور پیشبرد طرح ها شده و افزودند: پاسخگویی به نیازهای دینی و معرفتی پژوهشگاه و حمایت مالی و تهیه امکانات لازم برای پیشبرد طرح‌های نوین علمی، امری لازم و ضروری است. کوتاهی در این زمینه از عوامل اصلی کوچ نخبگان علمی از کشور است. به همین منظور بایسته است طرح‌هایی برای جذب حمایت مالی خیرین علمی و فرهنگی از طرح‌های کلان کشور تدوین شود. این امر نیازمند هم‌یاری و همراهی مدیران و نخبگان و مبلغان حوزه‌های علمیه سراسر کشور است.

همچنین در این دیدار جناب آقای آشری کارشناس اداره اوقاف، به ارائه طرح اوراق وقف در حمایت از طرح‌های کلان پژوهشگاه رویان پرداخت که می‌تواند زمینه‌ای برای جذب حمایت مالی عموم مردم و خیرین علمی کشور باشد.

دکتر وثوق معاون اداری و مالی پژوهشگاه رویان ضمن استقبال از برنامه‌های مطرح شده بر عزم جدی پژوهشگاه برای پیگیری این برنامه‌ها تأکید کرده و افزودند: در تفاهمات و همکاری‌های مشترک جدید باید اموری که مانع تحقق همکاری‌ها و تفاهمات پیشین شده، شناسایی و تدبر و مدیریت شود.

 

همچنین دکتر مرقانی مدیر گروه اخلاق پژوهشگاه رویان بر لزوم همکاری‌های متقابل انجمن‌های علمی حوزه و پژوهشگاه رویان تأکید نموده و خواستار پیگیری‌های لازم برای برگزاری جلسات مشترک علمی شدند.


١٣:٣٧ - يکشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٩٩٦٨٣    /    تعداد نمایش : ٨٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه

در راستای اجرای مصوبه ۵۲۸ مورخ ۱۳۸۵/۱۲/۲۵ شورای عالی حوزه، مبنی بر لزوم اصل وجود انجمن‌های علمی در حوزه علمیه و وظایف مصرح در سیاست‌های پژوهشی سال ۸۳ مركز مدیریت ابلاغ از شورای عالی (مصوبه ۴۲۸ مورخ ۱۳۸۲/۰۴/۱۱) و بند ۱۵ سیاست‌های اجرایی معاونت پژوهشی حوزه و به منظور تشكیل، توسعه و حمایت از انجمن‌های علمی حوزوی، دبیرخانه انجمن‌های علمی تشكیل می‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.