اخبار
مصاحبه ها


حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری، مسئول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه تشریح کرد:
فعالیت 19 انجمن علمی با 5 هزار عضو در حوزه علمیه قم
حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه، به ضرورت شکل‌گیری انجمن‌های علمی حوزه اشاره کرد و گفت: نظام اسلامی باید اندیشه خود در باب ارتباط خود با سیاست، رابطه بین قدرت و مردم، نظام بانکی، سیاست اقتصادی و... را بیان کند؛ وقتی بیان می‌کنید که این الگوی رایج را قبول نمی‌کنید، باید نگاه خاص خود را بیان کنید. در حقیقت باید در عرصه مباحث تخصصی مثل اقتصاد و سیاست و... آمادگی لازم را می‌داشتیم تا با پیشرفت انقلاب، مدل‌های اسلامی را پیاده کنیم؛ انقلاب به دنبال ایجاد ظرفیت برای نظریه‌پردازی را انجام داد تا بتواند به سؤالات مهم در این عرصه پاسخ دهد؛ این مسئله باعث شد که حوزه‌های علمیه نیز وارد فاز مسایل تخصصی شوند. نکته دوم این که برای اداره کشور نیز نیازمند یک الگو بودیم؛ وقتی انقلاب اسلامی شعار نه شرقی نه غربی را مطرح کرد و بیان نمود که این الگوها نمی‌تواند ما را به سعادت برساند،‌ خود نیز باید یک الگو ارائه می‌کرد و به همین دلیل برای طراحی نظام سیاسی و اجتماعی، نیازمند الگویی بودیم که جامع و کامل باشد. از دیگر سوی حوزه بانی انقلاب بود و پاسدار و مروج تشیع بود و باید به این دو سؤال پاسخ می‌داد؛ در اینجا یک موجی در حوزه ایجاد شد و بسیاری از ظرفیت‌های علمی در عرصه‌های جدید فعال گردید و انجمن‌های علمی حوزه در یک دامنه خاص شکل گرفتند، تا به سؤالات تخصصی از معارف دین و تشیع پاسخ تخصصی دهند؛ یعنی کسی به این سؤالات پاسخ دهد که در حوزه‌های مختلف نیز به تحصیل و تحقیق تخصصی دست زده باشد...
 ١٤:٤٥ - سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ١متن کامل >>
دبیرخانه انجمن های علمی حوزه:
نشست اساتید و محققان علوم اسلامی و انسانی:
نشست اساتید و محققان علوم اسلامی و انسانی آذربایجان شرقی بمنظور بررسی راههای ایجاد و گسترش « انجمن های علمی حوزه»،چهارشنبه، مورخ 96/12/9 برگزار شد.
 ١٤:٠٠ - چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس سابق انجمن روان‌شناسی حوزه:
تغییر در ساختار اداری دبیرخانه انجمن‌های حوزه، اقدام شایسته‌ای‌ است
رئیس سابق انجمن روان‌شناسی حوزه گفت: تغییر در ساختار اداری دبیرخانه انجمن‌های حوزه، عقلانی است زیرا سبب روان‌تر و ساده‌تر شدن روند حمایتی و نظارتی بر انجمن‌ها خواهد بود.
 ١٦:١٩ - سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تغییر در ساختار دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه
کارشناس‌ مسئول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه از تغییر ساختار اداری در این دبیرخانه خبر داد.
 ١٦:٥٣ - شنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو انجمن تاریخ پژوهان حوزه علمیه
فعالیت های امام سجاد(ع) زمینه ساز احیای تمدن اسلامی بوده است
عضو انجمن تاریخ پژوهان حوزه گفت: فعالیت های علمی و فرهنگی امام سجاد(ع) زمینه ساز احیای تمدن اسلامی در زمان امامان بعدی بوده است.
 ١٦:٣٢ - چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>